close
تبلیغات در اینترنت
سایت بزرگ پارس سینگرز

سایت بزرگ پارس سینگرز

آیین رونمایی از اولین آلبوم هیپ هاپ مجاز ایران با عنوان «فراموشی» کاری از گروه «اتل متل» باحضور گروه های پالت و دنگ شو در فروشگاه شهرکتاب فرشته برگزار شد.   کاوه عابدینی سرپرست گروه در ابتدا گفت: آلبوم محصول ده سال پیش است. در دوره دبیرستان سه نفر بودیم که در جمع ما مهدی فهیمی صدا خوبی داشت و دوستی که از میان ما سفر کرده و به آمریکا رفته خوب پیانو می نواخت.   وی ادامه داد: ما این ایده را داشتیم که کار موسیقی انجام دهیم. شاید در درجه اول به این موسیقی رپ بگویند ولی…

تبلیغات

ایکس دیزاین
آیین رونمایی از اولین آلبوم هیپ هاپ مجاز ایران با عنوان «فراموشی» کاری از گروه «اتل متل» باحضور گروه های پالت و دنگ شو در فروشگاه شهرکتاب فرشته برگزار شد.

 

کاوه عابدینی سرپرست گروه در ابتدا گفت: آلبوم محصول ده سال پیش است. در دوره دبیرستان سه نفر بودیم که در جمع ما مهدی فهیمی صدا خوبی داشت و دوستی که از میان ما سفر کرده و به آمریکا رفته خوب پیانو می نواخت.

 

وی ادامه داد: ما این ایده را داشتیم که کار موسیقی انجام دهیم. شاید در درجه اول به این موسیقی رپ بگویند ولی من اعتقاد دارم که ما با برداشتی از موسیقی رپ به این ایده رسیدیم و در اصل موسیقی ما هیپ هاپ است. ما رپ نخواندیم و تنها برداشتی آزاد از رپ داشتیم.

 

عابدینی فزود: من شخصا بعد از این ده سال نمی دانستم تکلیف این آلبوم چه خواهد شد.

 

اشعار کل آلبوم را پیش روزبه بمانی ۱۰ سال پیش سرود، که ماجرای آشنایی ما با روزبه بمانی به اینجا برمی گردد که افشین یداللهی انجمن ترانه سرایان را به ما معرفی کرد و ما هم برای پیدا کردن شاعر مورد نظرمان حدود شش ماه در آنجا در رفت و آمد بودیم.  همان جا بود که با روزبه بمانی آشنا شدیم.

 

وی هم علاقه داشت که چنین فضای جدیدی را تجربه کند به همین خاطر در یک مدت زمان بسیاری روی تک تک قطعات تمرکز کرده تا آنچه که مورد نظرمان است تولید شود.

 

وی تصریح کرد: ۱۰ سال خیلی زمان زیادی است که یک آلبوم به گوش همه برسد، ولی باز هم همه خوشحال هستیم البته که نه به اندازه ۱۰ سال پیش ولی الان به یک شکل دیگر خوشحالیم.

 

وی عنوان کرد: مهدی فهیمی در دوره ضبط روزه می گرفت و کار ما انقدر گاهی اوقات سنگین می شد که از دو به بعد فهیمی هیچ توانی برای ضبط نداشت ولی نیمی از تاثیرگذاری آثار ما دقیقا به همین خاطر است.

 

در ادامه مهدی فهیمی گفت: این آلبوم در ابتدا در یک ایده اولیه بود. ایده اصلی آلبوم برای کاوه عابدینی بود. خیلی ابتدایی این موضوع را در دوران دبیرستان شروع کردیم. در ماحصل این کار در یک مسیرهایی حرکت کردیم و بالا و پایین هایی داشتیم که تاثیر در تقویت دوستی مان داشت.

 

وی ادامه داد: انتشار آلبوم خیلی به تلاش کاوه مدیون است. وی برای گرفتن مجوز خیلی زحمت کشیده و اگر امروز در اینجا جمع هستیم همه به خاطر تلاش های کاوه است.

 

استودیو صبا برای ضبط قطعات به ما خیلی کمک کرد و واقعا با سخاوتمندی این امکانات را در اختیار ما قرار داد و ممنون که این اعتماد به ما شد.

 

میرعابدینی در ادامه برنامه گفت: من آلبوم را هر دو سه سال یک بار برای مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد می بردم و امید داشتم فضا تغییر کند و با چنین فضای موسیقایی نیزخوب برخورد شود. آخرین باری که آلبوم را برای مجوز بردم سال ۸۸ بود. گویا شرایط خوب نبود و برداشت دیگری از آلبوم من شد.

 

وی افزود: آخرین باری که برای مجوز اقدام کردم تابستان سال گذشته بود که به لطف تغییراتی که در وزارت خانه بوجود آمد و تدبیری که وجود داشت موفق شدیم مجوز انتشار آلبوم را بگیریم. خوشحالم که این اولین آلبومی است که با این فضا منتشر می شود. خوشبختانه این آلبوم تاریخ مصرف ندارد.

 

عابدینی در انتها خاطرنشان کرد: ما نگران مجوزهای بعدی نیستیم چون فضای رسمی کشور خیلی خصوصی و صمیمی نیست و فکر می کنم چیزی که مجوز می گیرد به این سادگی ها مجوزش لغو نمی شود.