close
تبلیغات در اینترنت
سایت بزرگ پارس سینگرز

سایت بزرگ پارس سینگرز

مراسم یادبود نیما وارسته نوازنده، آهنگساز و تنظیم کننده جوان موسیقی پاپ ظهر روز جمعه ۱ خرداد ماه برگزار شد.   این مراسم که در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شد، استقبال ویژه ای از سوی هنردوستان از آن به عمل آمده بود. بنیامین بهادری، رضا تاجبخش، علیرضا میرآقا، پیروز ارجمند، مریم حیدرزاده، محسن وارسته (پدر نیما وارسته) و سعید شهروز در این مراسم که اجرای آن بر عهده سید علی ضیا بود، دقایقی را برای مردم از نیما وارسته و خاطرات خود گفتند.   گزیده ای از این سخنان را در ادامه می خوانید:   محسن…

تبلیغات

ایکس دیزاین
مراسم یادبود نیما وارسته نوازنده، آهنگساز و تنظیم کننده جوان موسیقی پاپ ظهر روز جمعه ۱ خرداد ماه برگزار شد.

 

این مراسم که در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شد، استقبال ویژه ای از سوی هنردوستان از آن به عمل آمده بود. بنیامین بهادری، رضا تاجبخش، علیرضا میرآقا، پیروز ارجمند، مریم حیدرزاده، محسن وارسته (پدر نیما وارسته) و سعید شهروز در این مراسم که اجرای آن بر عهده سید علی ضیا بود، دقایقی را برای مردم از نیما وارسته و خاطرات خود گفتند.

 

گزیده ای از این سخنان را در ادامه می خوانید:

 

محسن وارستهپدر نیما وارسته

 

– نیما علاوه بر اینکه پسرم بود، رفیق و همدم من نیز بود پس طبیعی است که هر آدمی با این نسبت می توانند خاطره های زیادی برای گفتن داشته باشد. یکی از این خاطره ها به سال ۸۵ باز می گردد زمانی که نیما برای تکمیل کردن دوره آموزشی خود به آمریکا سفر کرد. بعد از یک ماهی که از سفر او گذشته بود یکی از همکاران او در آمریکا با من تماس گرفت و به من پیشنهاد داد که نیما را متقاعد کنم در آنجا بماند و کار موسیقایی خود را در کشور آمریکا پیگیری کند که من این موضوع را به صورت تلفنی با نیمای عزیز در میان گذاشتم اما او در پاسخ من گفت درست است که اینجا بهترین شرایط را برای زندگی دارد اما اینجا فضای میهن و وطنم را ندارد به همین جهت حاضر نیستم به هیچ قیمتی در آنجا بمانم.

 

– سال گذشته در چنین روزهایی در تالار وحدت که اغلب شما برای تشییع جنازه نیما وارسته حضور داشتید از شما خواهش کردم که یاد هنرمندان و نیما را پایدار نگه دارید و انصافا هم ظرف این مدت در فضای مجازی و برنامه های مختلفی که روی می داد حضور شما برای  من محسوس بود و همین حمایت ها بود که این گونه می توانیم در محضر شما عزیزان عرض ادب داشته باشیم.

 

علیرضا میرآقا – نوازنده

– نیما عصبانی می شد ولی هیچگاه غمگین نبود. عمده خاطرات من نیز با او به سفرهای خارج از ایران گروه ما بر می گردد که با هم هم اتاق بودیم. اولین چیزی که همیشه با دیدن نیما خنده ام می گرفت و می توانم از آن به عنوان یک خاطره از آن یاد کنم گرسنگی نیما بود که همیشه بهترین خاطرات را برای من رقم می زد. او زمانی که گرسنگی اش برطرف می شد آنچنان چهره بامزه و طنزآمیزی به خود می گرفت که لحظه به لحظه آن برایم خاطره است.

 

– من از نیما وارسته فقط خاطره خوب دارم حتی در بدترین شرایطی که او داشت خاطره بدی در ذهنم وجود ندارد. من مطمئنم او امروز در اینجاست و حتی حس می کنم که روزی بر می گردد و به ما می گوید که دیدید سرکارتان گذاشتم. من مطمئنم جای او خوب است و به همین خاطر از شما می خواهم که یک بار دیگر برای او دست بزنید.

 

پیروز ارجمند – مدیر دفتر موسیقی

 

قطعا نیما وارسته از هنرمندان تاثیرگذار عرصه موسیقی است که اگر در زمان حیاتش پای درد دل های او می نشستیم به طور حتم از وزارت ارشاد گله مند بود.

 

– موسیقیدانان همگی از شریف ترین هنرمندان کشور ما هستند که  تصور غلطی در مورد آنها بوجود آمده است. شما کدام شغلی را دیده اید که به فرد شاغل در آن گفته شود شغل تو حرام است.

– من حداقل ماهی یک بار با دوستان دلواپس جلسات زیادی را برگزار می کنیم و بر این باورم که بخشی ازدغدغه های دوستان دلواپس دغدغه هایی به حق و درست است ولی باید باور کنیم که مشکلات حل خواهد شد.

 

رضا تاجبخش – نوازنده، تنظیم کننده و آهنگساز

 

آشنایی من با نیما به سال ۷۵ باز می گردد که مدتی بعد این ارتباط قطع شد اما چند سال بعد گروهی به نام «کویر» متشکل از او، من، امین حیایی و دیگر دوستان تشکیل شد

– دوست دارم در اینجا گله بزرگ خود را اعلام کنم. اینکه دیروز بر سر مزار نیما من کسانی را که باید می دیدیم مشاهده نکردم و برای من عجیب بود که آدم هایی را در آن فضا دیدم که اصلا توقع دیدن آنها را نداشتم. به هر حال به نظر من دوستان واقعی اش باید دیروز بر سر مزارش حضور پیدا می کردند و بهانه اینکه نمی توانیم در فضای قبرستان حضور داشته باشیم بهانه خوبی نیست.

 

سعید شهروز – خواننده

 

– امیدوارم دیگر سال ۹۳ برنگردد چرا که سال گذشته سالی بود که به تمام ما ضربه زد. بنابراین آرزویم این است که دیگر چنین اتفاقات ناگواری برای ما نیفتد.

 

مریم حیدرزاده – ترانه سرا

– شاید یکی از ایرادهای بزرگ ما در عصر تکنولوژی این است که پس از پرواز برای برخی از انسان های بزرگ مراسم برگزار می کنیم. این کاش از این پس طوری لحاظ  کنیم که این مراسم کمتر تکرار شود و ما در زمان حیات هنرمندان برای آنها بزرگداشت برگزار کنیم چرا که هیچ تضمینی برای تکرار خورشید صبح فردا نیست.

 

بنیامین بهادری – خواننده و آهنگساز

 

– نیما از ابتدای کاری که ما در موسیقی شروع کردیم به همراه فرید احمدی جزو افراد ثابت گروه ما بود بنابراین در این جا دوست دارم ترانه ای را تقدیم شما کنم که سال ۸۴ برای ناصر عبدالهی عزیز ساخته شد و امروز به دوستانی تقدیم می کنیم که هم اکنون همراه ما نیستند

 

همچنین علیرضا میرآقا، رضا تاجبخش، سعید شهروز و بنیامین بهادری قطعاتی را در این برنامه به یاد نیما وارسته اجرا کردند. بنیامین بهادری قطعه «منُ ببخش» با ترانه ای از فرید احمدی را که در سال ۸۴ با صدای مرحوم ناصر عبدالهی منتشر شده بود را برای حضار اجرا کرد. تنظیم این قطعه از آثار ماندگار نیما وارسته بود.

منبع نقل قول ها: خبرگزاری مهر